23 stycznia, 2022

Cialis Onli

Serwis poradnikowy

Czy kulturystyka i stosowanie sterydów = impotencja?

The torso of attractive male body builder on black background.

Wielu mężczyzn, chcąc uzyskać piękną sylwetkę, zajmuje się kulturystyką. Uważa się, że ten rodzaj sportu prowadzi do impotencji. Czy to prawda, że kulturystyka może prowadzić do impotencji? W ciągu ostatnich kilku lat stała się coraz bardziej popularna. Jednak mężczyźni, którzy chcą uzyskać piękne ciało, są przerażeni informacjami, że ten sport może wpływać na potencję.

Czy kulturystyka może mieć negatywny wpływ na męską sprawność seksualną?

Istnieją koncepcje kulturystyki naturalnej i nienaturalnej. Istotą pierwszej jest to, że pompowanie mięśni odbywa się wyłącznie za pomocą specjalnych ćwiczeń, bez użycia sterydów. Kulturystyka nienaturalna to zestaw ćwiczeń połączonych ze sztucznymi suplementami diety. Druga metoda oczywiście znacznie szybciej przyczynia się do uzyskania pożądanego rezultatu, ale jest mniej bezpieczna dla męskiej potencji i ogólnie dla zdrowia. Z reguły profesjonalni sportowcy lubią nienaturalną kulturystykę, która prowadzi do szybkiego wyniku i ogromnej wytrzymałości na duże obciążenia. Starając się przyspieszyć pożądany rezultat, możesz poważnie zaszkodzić swojemu ciału. Intensywne treningi dają ogromne obciążenia, a to prowadzi do tego, że organizm jest zestresowany, mężczyzna doświadcza ciągłego zmęczenia, a poziom testosteronu spada. Dla osób, które podczas kulturystyki mają problemy z potencją, lepiej na chwilę zrezygnować z treningu.

Czy ćwiczenia wykonywane przez kulturystów są dobre dla zdrowia seksualnego?

Sportowcy każdego rodzaju sportu, podczas intensywnych treningów i przygotowań do zawodów doświadczają ogromnego wysiłku fizycznego. Celem wielkich sportów jest wygrywanie, często za wszelką cenę, a organizm, aby zmobilizować siły do adaptacji, chwilowo wyłącza niektóre funkcje, które w tym okresie nie są tak ważne. Pierwszym kandydatem jest układ rozrodczy, czyli potencja.

Fizjologicznie kulturystyka ma wiele zalet. Podobnie jak wiele innych sportów, poprawiają pracę układu sercowo-naczyniowego, płuc, zwiększają krążenie krwi w okolicy miednicy, promując tym samym aktywację testosteronu (męskiego hormonu płciowego), a także tonizują całe ciało. Ćwiczenia sprawiają, że człowiek jest bardziej wytrzymały fizycznie, a przy określonym zestawie ćwiczeń nawet pomaga zwiększyć potencję. Na przykład ćwiczenia takie jak wyciskanie nóg na specjalnym symulatorze, jazda na rowerze, wypady na boki i do przodu, przysiady ze sztangą, ćwiczenia na rowerze stacjonarnym, zwiększają odporność i wytrzymałość organizmu na poważny wysiłek fizyczny. Podczas ćwiczeń poziom testosteronu wzrasta i wraca do normy dopiero kilka godzin po wysiłku.

Szkodliwe sterydy anaboliczne

Istnieje również psychologiczny aspekt treningu, który jest nie mniej ważny niż fizjologiczny. Wielu mężczyzn zaczyna kulturystykę, aby stać się bardziej pewnymi siebie i oczywiście, wyglądać atrakcyjniej w oczach płci przeciwnej. Mężczyzna zaczyna cieszyć się sukcesami z kobietami, co dodaje mu odwagi i pewności siebie, pomaga pozbyć się kompleksów, które na długi czas mogłyby powodować problemy z potencją. Negatywnym czynnikiem, który wpływa na organizm i potencję, jest stosowanie sztucznych dodatków do żywności. Różne sterydy anaboliczne zawierające syntetyczny testosteron przyczyniają się do krótkotrwałego wzrostu jego poziomu w organizmie.

Białka pomogą szybko zwiększyć masę mięśniową, ale jeśli będziesz brać sterydy wystarczająco długo, organizm zacznie wytwarzać mniej męskiego hormonu płciowego (testosteronu), a z czasem całkowicie przestanie. W rezultacie impotencja. Jeśli jednak sprawa nie zostanie całkowicie zaniedbana, można przywrócić równowagę hormonalną organizmu poprzez zaprzestanie stosowania sterydów anabolicznych. Okazuje się, że nadal istnieje związek między kulturystyką a potencją. Dlatego w pogoni za pięknym ciałem nie należy o nim zapominać.

Ważną rolę w zdrowiu i zamożności mężczyzn odgrywa prawidłowe odżywianie. Zdrowa żywność to czyste, pozbawione cholesterolu naczynia krwionośne, które mogą aktywnie zaopatrywać w krew narządy, w tym okolice pachwiny. W ten sposób możemy podsumować: kulturystyka może naprawdę negatywnie wpłynąć na męską potencję, ale tylko wtedy, gdy mówimy o nadmiernych obciążeniach, którym towarzyszy stosowanie sterydów.