23 stycznia, 2022

Cialis Onli

Serwis poradnikowy

Nerwica jako przyczyna impotencji- jak z nią walczyć?

Nerwica oraz impotencja mają ze sobą widoczne powiązanie. Zaburzenia erekcji są często wynikiem silnej nerwicy, ale też pojawiają się już na początkowym etapie jej rozwoju. Problem ten sprawia duże trudności w wyleczeniu, gdyż następuje tutaj tak zwany mechanizm błędnego koła. Nerwica doprowadza do impotencji, a impotencja sprzyja nerwicy. Właśnie dlatego warto podjąć jak najszybsze działania, w celu wyzbycia się problemów psychicznych i tych dotykających sferę seksualną. Pomoże w tym lekarz, który dobierze najlepszy sposób leczenia dla danego pacjenta.

Impotencja a nerwica

Nerwica tuż obok depresji jest często pojawiającym się źródłem zaburzeń wzwodu. Dysfunkcje seksualne są natomiast powszechnym objawem nerwicy. Nawet ich jednorazowe pojawienie się jest dla mężczyzny zawsze szokiem i wywołuje u niego obawy, przed kolejnym współżyciem z partnerką. Silny strach wcale nie sprzyja potencji, potęguje nerwicę, przez co sprawność seksualna mężczyzny jedynie się pogarsza. Zjawisko to jest właśnie określane mechanizmem błędnego koła. Osoby cierpiące na nerwicę mają spory kłopot w podejmowaniu aktywności seksualnej, w szczególności z nowo poznaną osobą. Mężczyzna rozpoczynający nowy związek nie może skupić się na bliskości intymnej z kobietą, nie czerpie z seksu przyjemności a myśli jedynie to, czy sprawdzi się w łóżku, czy wystąpi u niego erekcja i czy partnerka będzie zadowolona z jego umiejętności. Przez to nie jest możliwe odbycie stosunku płciowego, gdyż skupia się on jedynie na sobie i swoich problemach. Towarzyszą mu obawy i strach, co odbija się negatywnie na podnieceniu. Nie może on odbyć satysfakcjonującego seksu i traci z czasem zainteresowanie nim. Nieudane kontakty seksualne jeszcze bardziej potęguję stany nerwicowe, gdyż taka osoba boi się kolejnych stosunków i często rezygnuje z seksu. Swoje nagromadzone napięcie seksualne wyładowuje jedynie poprzez onanizm, aczkolwiek brak współżycia z partnerką wpływa negatywnie na wszystkie sfery jego życia, ale także na relacje z kobietą. Może dochodzić do kłótni z nią, ale także rozpadu związku. Przez niesatysfakcjonujące życie seksualne nasilają się stany lękowe, najgorzej, jeśli mężczyzna nie chce rozmawiać o swoim problemie z partnerką. Dochodzi do kłótni, zwłaszcza jeśli kobieta nie zdaje sobie sprawy, w czym tkwi źródło problemu i może z czasem obwiniać o to siebie. Mężczyzna nie powinien do tego dopuścić.

Jak skutecznie walczyć z zaburzeniami wzwodu w nerwicy?

Nie należy czekać, aż problem sam minie, gdyż może się on nasilać. Mężczyzna powinien udać się do specjalisty, może być to psychoterapeuta czy seksuolog. Nie należy natomiast samodzielnie szukać rozwiązania, sięgając po alkohol, czy też poprzez podejmowanie nowych kontaktów seksualnych. Dobrą propozycją jest tak zwany trening relaksacyjny. Jeśli zaburzenia erekcji stają się coraz częstsze, dobrze jest znaleźć czas na odpoczynek i starać się rozwiązać wszelkie swoje potrzeby, które zaprzątają głowę. Czysty umysł pomoże w uzyskaniu wzwodu i wpłynie na jakość samego zbliżenia. Trzeba zredukować poziom stresu, starać się go ograniczać w życiu codziennym. Jeśli chodzi o nawiązywanie nowych znajomości, radzi się poczekać z seksem, dopóki pomiędzy osobami nie nawiąże się bliska relacja, opierająca się na zaufaniu i wzajemnym wsparciu. W sytuacji, kiedy problem w dalszym ciągu się powtarza, najlepiej rozpocząć leczenie terapeutyczne. W terapii zaburzeń erekcji wykorzystuje się przede wszystkim środki farmakologiczne i psychoterapię poznawczo-behawioralną. Rezultaty leczenie można zauważyć dosyć szybko, po czym problem sam powinien ustąpić.

W przypadku zaburzeń erekcji wywołanych nerwicą niezmiernie ważna jest postawa partnerki. Powinna ona wspierać swojego mężczyznę, nie bagatelizować jego problemu i nie ignorować go. Impotencja nie powinna być w żadnym razie tematem tabu w związku. Warto pamiętać, że może ona wynikać ze stresu, przemęczenia czy zdenerwowania, aczkolwiek czasem jej podłoże leży w rozwijających się w organizmie chorobach. Impotencja w każdym przypadku powinna być leczona.